Čvc
27
2015
--

Schůze 02.08.2015 – léčení po vytáčení

Vážení včelaři,

v neděli 02.08.2015 v 10:00 dopoledne se opět sejdeme jako tradičně v restauraci hotelu Budka v Úvalech (naproti nádraží) za účelem přejímky léčiv.

V současné době probíhá poslední vytáčení (letos díky medovicové snůšce se včelařská sezona trochu protáhla) a tak by mělo nyní nastoupit zaléčení a následné krmení.

Situace s kleštíkem není letos dramatická, monitoring ukazuje celkem malé spady, ale znáte roztoče, někdo to podcení a ode dneška do podzimního léčení fumigací má roztočů více než včel. Takže letos nasadíme po dlouhé době Gabon, několik let jsme ho vynechali a tak rezistence nehrozí a tím pádem musíme mít gabonové destičky v úle každý 30 dní. Pozor na delší dobu (když je tam zapomenete a vyndáte na jaře – to je přesně ta situace, jak učiniti roztoče nesmrtelným J) a pozor na to dát ho tam také pozdě (vzestup generací roztoče). Takže ideální situace je hned po schůzi na počátku srpna ho tam na měsíc dát a počátkem září mít nakrmeno (nevysilovat generaci zimních včel zpracováním cukru) a gabonové pásky vyjmout…. a pak je pauza až do fumigace koncem října.

Prosím tedy, abyste dorazili.

S pozdravem

Jan Lehečka

předseda

Autor Rubriky: Nezařazeno |

Webmaster Tomáš Mudroch | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com