Čvc
16
2012
--

IMYB – mezinárodní setkání madých včelařů („mezinárodní Zlatá včela“)

Vyhlášení vítězů IMYB 2012

Úvalačka Maruška Machačová reprezentovala ČR v mezinárodní soutěže ve včelaření a získala 2 místo vjednotlivcích a tým ČR místo 1.

Soutěžilo 13 evropských států plus Izrael. Celkem cca 40 dětí. Celé akce jsem se také zúčastnil a bylo až neuvěřitelné jaká přátelská atmosféra tam panovala a jak se děti dokázaly dorozumět. Přihlásit svá dítka do kroužku mladýchv čelařů doporučuji 🙂 Například do toho na Vyšehradě.

Autor Rubriky: ČSV,Zajímavosti | Štítky: ,
Čvc
12
2012
--

Schůze 22.07.2012

Vážení,
v neděli 22.07. se koná v 10:00 hodin opět v hotelu Budka v Úvalech další schůze za účelem rozdělení léčiv pro jednotlivé členy.
Nemusíte chodit všichni, žádné podepisování se nebude konat, ale zajistěte si někoho, kdo např. pro skupinku členů pro Formidol zajede a poté si to přerozdáte.
Gabon letos máme, nicméně dle spadu roztočů (zatím není velký) ho opět vynecháme a budeme mít v případě silnějšího zamoření roztočem na další roky rezistenci vůči gabonu v pořádku.
Takže po posledním vytočení medu (a to se blíží, či někdo již dokonce mohl udělat) okamžitě vložte Formidol, na nic nečekjte! Oslabíte tím populaci kleštíka a tím jeho geometrickou řadu rozmnožování a při podzimním ošetření fumigací nebudete mít roztočů tolik, že pro včelstvo bude již pozdě…
Čím dříve tedy Formidol vložíte, tím lépe. Navíc kyselina mravenčí je jediná věc, která léčí a není jedem. Pouze se nesmí předávkovat (matka by mohla přestat na nějaký čas klást).
V neděli na viděnou.
Jan Lehečka
f

Autor Rubriky: Informace ZO |

Webmaster Tomáš Mudroch | Theme: Aeros 2.0 by TheBuckmaker.com